Виена
вторник, 30 ноември, 2021
spot_img
Още
    НачалоAвстрияСлед победа над Циципас Григор Димитров стигна до четвърт финал на турнира...

След победа над Циципас Григор Димитров стигна до четвърт финал на турнира Erste Bank Open във Виена

-- Реклама --
    снимка Ройтерс

Григор Димитров е четвъртфиналист на турнира Erste Bank Open ATP във Виена, след като постигна победа над петия в света Стефанос Циципас – 6:7 (5), 6:4, 6:3. Това е най-големият успех на българския тенисист през 2020 г., който дотук нямаше победа над играч от Топ 10 през сезона.

Срещата на кортовете в Stadthalle във Виена продължи 2.15 часа. Австрийските коментатори не пестяха похвали за играта на Димитров.

Това беше едва втори мач между Димитров и гръцкия му съперник като нашето момче успя да си върне за загубата на „Ролан Гарос“ преди по-малко от месец.

В следващия кръг Димитров ще срещне Даниел Еванс от Великобритания. Той се справи с представителя на домакините Юрий Радионов след 7:5, 6:3. Срещу британеца Димитров има положителен баланс с три успеха в четири срещи.

Erste Bank Open (ATP Vienna) е най-голямото събитие в спортния календар на Австрия. Турнирът се провежда от 1974 г. и в него са взимали участие звезди като Агаси, Мустер, Тим и Зверев. Своя дебют на състезанието Григор Димитров направи през 2018 г., когато беше поставен под номер 1 в листата на турнира.