НачалоAвстрияБългарче спечели международен турнир по карате в Австрия

Българче спечели международен турнир по карате в Австрия

-- Реклама --

Иван Иванов от Кюстендил завоюва златен медал, побеждавайки елитни съперници

ivan ivanovНа 21 и 22 юни в Залцбург (Австрия) се проведе Austrian Junior Open – 2014, един от най-силните ежегодни турнири по карате в Европа, в който взеха участие над 900 състезатели от 21 държави.

Иван стана първи на ката, след като по пътя си победи представители на най-елитната европейска школа по ката – италианската, съобщават от фондация Димитър Бербатов“, която се грижи за спортното израстване на малкия каратист.

Момчето се е справило безапелационно в първите две срещи с италианец и представител на домакините от Австрия. На полуфинала е срещнал шампиона на Италия и трикратен шампион на турнира, когото е отстранил с 3 на 2, а на финала с 5 на 0 е победил босненския предствител.

Това е голям успех за малкия шампион, който спечели и сребърен медал в дисциплината ката – отборно, с отбора на КК „Дарис“ – Кюстендил. Неговият съотборник от клуба Илиян Захариев пък е завоювал второ място в категория ката U10.