НачалоAвстрияАвстрия загуби с 2:1 от Германия в мач за евроквалификациите

Австрия загуби с 2:1 от Германия в мач за евроквалификациите

-- Реклама --

Германският отбор продължава победния си ход

Отборът на Германия успя да измъкне трудна победа от националния тим на Австрия в среща, състояла се на 3 юни на стадион „Ернст Хапел“ във Виена. Това е шестата поредна победа за момчетата на Йоаким Льов от общо шест срещи.

Така немските национали станаха абсолютен фаворит в групата с 18 точки. Не са толкова оптимистични шансовете на австрийците, които след загубата се подреждат на четвърто място със 7 точки.

Мачът беше равностоен и за двата отбора. Едва в края на първото полувреме германците откриха резултата с гол на Марио Гомес. В 50-ата минута с автогол Арне Фридрих изравни резултата и взриви публиката по трибуните. Секунди преди да прозвучи последният съдийски сигнал, гостите, отново в лицето на Гомес, успяха да отбележат още един гол, с който заковаха резултата на 2:1.

Говорител на полицията в австрийската столица съобщи, че в деня на срещата във Виена са били задържани около 180 фенове на Германия. В безредиците е бил ранен един полицай.