14.3 C
Виена
петък, 29 март, 2024
spot_img
НачалоAвстрияБългария спечели общо три бронзови медала на Европейското първенство по художествена гимнастика...

България спечели общо три бронзови медала на Европейското първенство по художествена гимнастика във Виена

-- Реклама --

Силвия Митева грабна бронзовите отличия на топка и лента, трето място заслужи и ансамбълът за девойки в многобоя.

Silwiq MitevaНай-добрата българска гимнастичка Силвия Митева  завърши четвърта на обръч и бухалки във финалите на отделните уреди на Европейското първенство по художествена гимнастика, провело се от 31 май до 2-ри юни във Виена (Австрия). Митева, която изпълни без грешки и четирите си композиции, игра последна на топка и получи оценка от 18.150 точки.

На лента българската грация получи 18.100 точки. Митева откри състезанието с изпълнението си на обръч и получи оценка от 17.733 точки, която й отреди четвъртото място.

На бухалки българката беше оценена с 18.016 точки. Тя трябваше да играе  непосредствено след емоционалното сбогуване на домакините със своята звезда Каролине Вебер.

Възпитаничките на Камелия Дунавска останаха пети във финала, а в отборното класиране при жените Силвия Митева, Мария Матева и Невяна Владинова завършиха на шеста позиция.

Всички златни отличия спечелиха гимнастичките на Русия. Първа на обръч се класира Даря Сватковская с 18.600 точки, втора стана сънародничката й Маргарита Мамун с 18.566 точки, а трета Мелитина Станюта (Беларус) с 18.250 точки. Златото на топка получи Яна Кудрявцева с 19.000 точки, пред Мамун с 18.633 точки. Първа на бухалки отново стана рускинята Яна Кудрявцева с оценка 18.783 точки, среброто за трети път взе Маргарита Мамун с 18.650 точки, а бронзът завоюва Мелитина Станюта с 18.116 точки. На лента спечели Маргарита Мамун с 18.800 точки, а втора се нареди Анна Ризатдинова от Украйна с 18.183 точки.

В журито нямаше нито един съдия от България.